МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056

УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688

МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056

УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688

Магнітно-резонансна томографія

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це один з найбезпечніших і найбільш інформативних методів візуальної діагностики. Томограф використовує потужне магнітне поле, радіохвилі і комп'ютерні програми для створення детальних зображень внутрішніх органів, тканин і інших структур тіла. 

 • Як це працює?

            МРТ-апарат має великий потужний магніт у формі трубки. Коли Ви лежите всередині МРТ, під впливом сильного магнітного поля і радіохвиль молекули води в вашому тілі генерують слабкі сигнали. Їх обробляє комп'ютер і будує МРТ зображення зрізів органів і тканин в різних площинах, товщиною до 1 мм.
  Так як всі ми в значній частині складаємося з води: головний мозок, внутрішні органи, судини, кістки містять воду в різній кількості, то і картинку ми отримуємо від кожного органу свою. І якщо зустрічається патологічний осередок - ми зможемо його знайти, визначити розміри, точне місце розташування, структуру.

 • МРТ в ЛДЦ "Доброго здоровʼя"

         Кількість і якість діагностичної інформації, одержуваної в ході МРТ дослідження, залежить від обладнання. В першу чергу має значення потужність магніту МРТ апарату, магнітне поле якого вимірюється в Тесла (Т): чим вище, тим кращої якості вийде діагностичне зображення, ширше діагностичні можливості всього обстеження, тим точніше діагноз.
  У наших центрах встановлені тільки високопольні магнітно-резонансні томографи: МРТ 1.5 Тесла і МРТ 3.0 Тесла. Вони використовують найсучасніші технології отримання МРТ зображень у всіх анатомічних областях з високою точністю. На МРТ-томографі можливо проведення широкого спектру досліджень, в тому числі з контрастуванням, ангіографії (дослідження судин), побудова 3D-зображень.

  МРТ 3.0 Тесла (Phillips Achieva MultiTransmit) - це єдиний у Кривому Розі апарат з такими показниками і можливостями:
  ● Більш висока чіткість і деталізація зображення
  ● Менше час сканування
  ● Безпека зберігається

 • Як проходять МРТ дослідження?

          Процедура МРТ-дослідження одна з найбезпечніших, безболісна, без опромінення. Не було зареєстровано ніяких побічних ефектів або ризиків для здоров'я, пов'язаних з магнітним полем або радіохвилями. У більшості випадків не потрібно заздалегідь якоїсь спеціальної підготовки до МРТ.
  Перед входом у кімнату з МРТ-сканером потрібно надати персоналу дані попередніх досліджень (знімки і диски МРТ, КТ, УЗД), заповнити анкету, яка дозволить виявити протипоказання до проходження МРТ. Також перед входом потрібно залишити всі металеві предмети.

  ● Вам допоможуть правильно розташуватися на столі МРТ. Навколо області Вашого тіла, яку потрібно досліджувати, буде розташовано спеціальний пристрій (котушка). Далі стіл засовують в сканер МРТ.
  ● Під час МРТ-сканування внутрішня частина магніту виробляє повторювані голосні звуки: постукування, дзижчання і інші шуми.
  ● Для Вашого комфорту, ми дамо беруші або навушники.
  Процедура може тривати від 10 до 30 хвилин, в залежності від області дослідження.
  ● Обов'язково потрібно залишатися нерухомим протягом всього сканування.
  ● Рух погіршує якість одержуваних зображень, робить їх розмитими.
  ● Відразу після сканування Ви можете продовжити свою звичайну діяльність.

 • Переваги МРТ дослідження

  ● Безпека і нешкідливість: тому що відсутнє рентгенівське опромінення, можна проходити багато разів повторні дослідження
  ● Точність: отримання зрізів товщиною до 1 мм в будь-якій площині
  ● Ефективність і унікальність: можна визначити не тільки наявність новоутворення, але і його внутрішню структуру, висока інформативність при дослідженні головного і спинного мозку
  ● Висока диференціація м'яких тканин (зв'язок, м'язів, сухожиль, менісків)
  ● За допомогою МРТ можна виявити ранні прояви при різних захворюваннях, а своєчасно поставлений діагноз дозволяє вчасно почати лікування.

 У нас встановлений унікальний для України МРТ-апарат з магнітним полем 3.0 Tesla - Phillips Intera.
 МРТ 3.0 Tesla: більш висока чіткість і деталізація діагностичного зображення при меншому часі сканування та збереженні безпеки.
 Унікальна технологія дозволяє отримувати МРТ зображення у всіх анатомічних проекціях з більш високою точністю:● У неврології і нейрохірургії дозволяє виявляти найдрібніші структурні зміни спинного і головного мозку, структур що їх оточують, виявляти патологічні процеси на найбільш ранній стадії; візуалізувати судинні структури мозку і мінімальні патологічні зміни в них.● При захворюваннях опорно-рухового апарату дозволяє виявляти весь спектр патологій з визначенням мінімальних структурних змін в пошкоджених тканинах (наприклад, особливості пошкодження менісків, суглобового хряща; всі види та етапи формування гриж міжхребцевих дисків і т.д.).● При захворюваннях внутрішніх органів - дозволяє отримувати многопроекціонну візуалізацію кожного органу з високим контрастом тканин, більш чітким відмежуванням патологічних змін, вивчати взаємовідносини органів, поширеність патологічних процесів.


Діагностика

МРТ хребта

МРТ хребта застосовується для діагностики захворювань спинного мозку та хребта, а також для здійснення контролю за ефективністю оперативних втручань на хребті і консервативного лікування.

Ангіографія і контрасні дослідження

Магнітно-резонансна ангіографія - це метод отримання зображення кровоносних судин за допомогою магнітно-резонансного томографа

МРТ суглобів

МРТ суглобів - це сучасний метод дослідження, що дозволяє точно встановити причину і місце ураження при багатьох захворюваннях

МРТ головного мозку та голови

МРТ - найбільш часто використовуваний метод візуалізації головного мозку і голови

МРТ мʼяких тканин 

МРТ м'яких тканин - це метод діагностики, який дозволяє виявити те, що не може визначити більше жоден метод обстежень

МРТ черевної порожнини та органів малого тазу

МРТ органів черевної порожнини є одним з найбільш високоточних, інформативних і безпечних методів діагностики

Підготовка до МРТ та протипоказання 

 • Абсолютні протипоказання МРТ досліджень:

  ●  імплантовані електронні медичні прилади (кардіо- і нейростимулятори, вживлені слухові апарати, феромагнітні та електронні імплантати середнього вуха, водії ритму серця, і т.п.);●  внутрішньомозкові судинні кліпси;●  штучний клапан серця;● масивні феромагнітні медичні конструкції ,які використовуються при остеосинтезі і ендопротезуванні (штучні суглоби, апарат Ілізарова);● сторонні металеві тіла в м'яких тканинах тіла в області очей,серця та великих судин (наприклад, мінні уламки, кулі або фрагменти куль, металева стружка тощо);● інсулінові помпи та інші дозатори введення ліків.

 • Відносні протипоказання:

  ● Вагітність - 1 триместр;● Деякі види татуювань;● Клаустрафобія;● Брекети (при дослідженні голови);● Неможливість пацієнта зберігати нерухомість під час обстеження;● Вага пацієнта понад 130 кг.

 • Що потріно знати для вдалого візиту:

  Немає необхідності в якійсь спеціальній підготовці до МРТ діагностики. Можна їсти, пити і приймати призначені ліки в звичайному режимі при більшості видів дослідження 
  Рекомендації для деяких видів досліджень:
  ●  органів черевної порожнини - не їсти і не пити за 4-6 годин до МРТ●  органів малого тазу - проводиться при затримці сечі протягом 2-х годин●  сечовидільної системи - за 2 години до МРТ випити 1 літр рідини
  На обстеження потрібно приїхати на 15 хвилин раніше призначеного часу, щоб заповнити реєстраційну анкету та обговорити будь-яку додаткову інформацію, яка може знадобитися.
  Будь ласка, обов'язково візьміть з собою і перед дослідженням надайте персоналу● Медичну карту● Дані попередніх досліджень (МРТ, КТ, УЗД)
  Перед входом в кімнату з МРТ-апаратом потрібно зняти одяг з металевими елементами і залишити усі металеві предмети, наприклад прикраси, годинники, ключі, банківські картки, одяг з металевими гудзиками, блискавками, застібками, пряжками і т.п. Бажано приїхати в зручному одязі, що не містить металеві елементи, а всі цінні речі залишити вдома.
  Також повідомте персонал, якщо у Вас є якісь особливі проблеми: алергії, фізичні обмеження.