МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056
УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688
Магнітно-резонансна ангіографія - це метод отримання зображення кровоносних судин за допомогою магнітно-резонансного томографа. Метод дозволяє оцінювати як анатомічні, так і функціональні особливості кровотоку. Дозволяє без застосування контрасту чітко візуалізувати будову судин головного мозку, виявити аномалії будови і точне розташування судини, визначити ширину просвіту, обтурацію (закриття або звуження просвіту судини), іноді - товщину судинної стінки. МР дослідження має високу чутливість до руху крові, дозволяє відрізняти швидкий і повільний кровотік.
У нас проводять такі магнітно-резонансні безконтрастна ангіографії:
● МР-ангіографія артерій головного мозку● МР-ангіографія судин шиї
Показання до проведення ангіографії судин шиї та головного мозку:
● ішемічний або геморагічний інсульт, а також мікроінсульт● аневризми і патологічні судинні соустя● тривалий головний біль неясного походження● тромбози синусів головного мозку● пухлини головного мозку● черепно-мозкові травми МРТ з контрастуванням
Проводять в спірних випадках, які потребують уточнюючого дослідження. МРТ з контрастуванням найбільше значення має для онкології, підвищуючи діагностичні можливості магнітно-резонансної томограми. Воно дозволяє більш чітко визначити розміри пухлини, її внутрішню структуру. Також більш точно можна виявити наявність метастазів.
Показання до проведення МРТ з контрастуванням:
1. Після видалення грижі міжхребцевого диска. Допомагає диференціювати грижу диска від рубцевої тканини (епідурального фіброзу);2. Підозра на аденому гіпофіза, розташовану в турецькому сідлі, якщо іншими діагностичними методами її виявити не вдається. З огляду на, що ендокринна пухлина дає про себе знати навіть при її мікроскопічних розмірах, вдаються до МРТ з контрастуванням. Використання контрасту підвищує діагностичну чутливість і дозволяє виявити Мікроаденому розміром від 3 до 10 мм, яка при простому МРТ може не визначатися;3. Визначення активності розсіяного склерозу, а також інших демієлінізуючих процесів. Контрастування вогнищ, що візуалізується на знімках, говорить про ступінь активності розсіяного склерозу, допомагає визначитися з тактикою лікування;4. Пухлини головного і спинного мозку. Дозволяє точніше виявити структуру новоутворення, визначити його межі, що важливо при плануванні хірургічного втручання. А також в деяких випадках припустити його характер (доброякісне або злоякісне).5. Діагностика після проведеної на мозку операції, коли складніше визначити чи є рецидив пухлини, вдаються до використання контрасту.6. Діагностика метастазів в головному або спинному мозку. Визначення метастазів у мозку утруднено при невеликих їх розмірах. МРТ з контрастуванням істотно підвищує їх виявлення, дозволяє деталізувати їх розміри і кількість.