МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056

УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688

МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056

УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688

Illustration

УЗД простати

     Найбільш інформативний, недорогий і доступний спосіб оцінки стану передміхурової залози - ультразвукове дослідження простати. Цей метод перевірки - обов'язковий для чоловіків від 45 років. Він виявляє проблеми в роботі залози на ранніх стадіях і дозволить надовго зберегти чоловіче здоров'я. Обстеження проводять двома способами: 1 Трансректально - на боці, коліна підтягнуті до живота. 2 Трансабдоминально - лежачи, горілиць.Перший спосіб ефективніше, хоча і викликає у чоловіків негативне ставлення. Датчик вводиться через пряму кишку, що скорочує відстань між ним і залозою. Перешкоди при візуальному відображенні структури органу значно менше. Зробити УЗД простати можна за призначенням лікаря-уролога. Після резекції або оперативного втручання в дистальні відділи шлунково-кишкового тракту, трансректальний метод не використовують.Процедуру проводять в трьох випадках: • для діагностики; • з метою контролю ефективності лікування; • для групи пацієнтів у віці в якості скринінгового обстеження.Крім випадків безпліддя і поганий спермограми, чоловікам рекомендується пройти УЗД передміхурової залози при: • хворобливих відчуттях при сечовипусканні, його ускладнення або прискорене; • проблемах з дефекацією; • підвищеної ректальної температурі; • болях в паху, у нижній частині спини; • збільшенні залози при візуальному обстеженні або пальпації; • поганих результатах аналізу сечі. При надмірній загальної слабкості, невмотивованої дратівливості, пригніченості або при частій зміні настрою також слід звернутися до лікаря і пройти комплексне медичне обстеження.Підготовка до УЗД простати: 1. Перед проведенням процедури слід зробити очисну клізму за 5-6 годин. 2. Напередодні не вживати продукти, які викликають газоутворення. 3. Перед цим випити 1-1,5 л негазованої води, щоб наповнити сечовий міхур.

Illustration

УЗД серця (ЕХО-КГ)

У нашому медичному центрі УЗД серця (ЕХО-КГ) проводять досвідчені лікарі на сучасному обладнанні, з використанням кольорового доплера. ЕХО-КГ (ехокардіографія) використовує звукові хвилі для створення зображення серця на моніторі. Цей вид діагностики дозволяє лікарю бачити, як серце б'ється і качає кров. Рішення про необхідність ехокардіографії приймає лікар-кардіолог. Це дослідження дозволяє оцінити: • роботу серцевих клапанів • наявність, протяжність і розташування постинфарктного рубця • наявність проблем з клапанами або камерами серця • наявність проблем з серцем при скаргах пацієнта на задишку або біль в грудях Ехокардіограма з використанням доплера дає можливість лікарю виміряти швидкість і напрямок кровотоку в серці. Принцип роботи заснований на тому, що звукові хвилі змінюються, відбиваючись від кров'яних клітин, що проходять через серце і кровоносні судини. Метод використовується також для діагностики проблем кровотоку і оцінки артеріального тиску в артеріях серця, які традиційні ультразвукові дослідження можуть не виявити. Кольорове відображення крові на моніторі допомагає лікареві точно визначити будь-які проблеми.ПІДГОТОВКА ДО ЕХО-КГ: • Прийом їжі не пізніше, ніж за 1,5-2 години до УЗД. Виключити каву, чай, енергетичні напої • За 1,5-2 години до УЗД рекомендується виключити куріння і фізичні вправи • Всі ліки приймати без змінЛікар-кардіолог проводить аналіз отриманих даних для виявлення захворювань серця і призначає відповідне лікування або коригує раніше призначене.

Illustration

УЗД судин голови та шиї

Будь-які порушення в роботі судин головного мозку призводять до різних видів захворювань - від періодичних головних болів, мігрені до серйозних нейрохірургічних хвороб, вегетосудинної дистонії і навіть до інсульту. Ультразвукове дослідження голови і шиї допомагає отримати своєчасні відомості про стан і функціонування кровоносної системи. Напрямок виписує лікар-невропатолог, який за результатами призначає додаткове обстеження і лікування.
Діагностику проводять за низкою показань:1. Перед і після операцій на серці.2. При отриманні травм хребта, шиї, голови.3. Після перенесеного інсульту або інфаркту міокарда.
Зробити УЗД судин голови і шиї також рекомендується при наявності тривожних симптомів:● частих головних болях;● аритмії;● непритомності;● при порушенні слуху, зору;● епізодичних втрати рівноваги і ін.Слід звернутися за кваліфікованою допомогою в разі, якщо у вас є хоча б один з перерахованих вище симптомів.
Для досягнення максимально точних результатів діагностики, в день проведення процедури слід:● відмовитися від куріння;● не вживати міцних і тонізуючих напоїв - чаю, кави;● не здійснювати важких фізичних навантажень;● спланувати останній прийом їжі не пізніше, ніж за одну годину до обстеження.● У разі прийому препаратів для серця потрібно заздалегідь проконсультуватися з лікарем на предмет їх скасування в призначений день.
Процедура передбачає дослідження судин в області скронь, над очницями, в області потилиці і шиї. Вона безболісна і дозволяє оцінити зміну кровотоку, визначити його швидкість і пульсацію, побачити наявність тромбів, бляшок, розміри структуру судин.

Illustration

УЗД судин верхніх і нижніх кінцівок

Рух крові, постачання організму важливими речовинами забезпечує судинна система. Її робота впливає на роботу всього організму, будь-яке порушення призводить до серйозних захворювань. При дискомфорті і хворобливих відчуттях в тілі необхідно зробити узі кінцівок. Його призначає лікуючий лікар в комплексі з іншими методами обстеження. Даний спосіб оцінки стану судин неінвазивний і відрізняється високою точністю результатів.
Симптоми, при яких призначають ультразвукове дослідження верхніх кінцівок:● зміна кольору шкіри рук - почервоніння або синюшність;● набряклість;● м'язова слабкість;● болю в області плечового пояса;● судоми.
У деяких випадках на УЗД верхніх кінцівок направляють при ударах і інших травмах рук або хребта. Також процедура необхідна при наявність таких захворювань, як тромбоз, тромбофлебіт, атеросклероз та інших, при яких порушується кровообіг. Таким чином дослідження проводять як з діагностичною метою, так і для відстеження динаміки розвитку захворювань, ефективності лікування.
Показання для проведення УЗД артерій і вен нижніх кінцівок:● цукровий діабет;● надлишкова вага;● біль в ногах, тяжкість, слабкість;● варикозне розширення вен, зміна венозного малюнка;● кульгавість;● судоми литкових м'язів, стоп;● оніміння кінцівок, поколювання, холод.
Щоб вчасно і точно діагностувати проблему, узі судин ніг потрібно робити при перших тривожних симптомах. Дослідження визначить можливі порушення, виявить деформацію судин і їх стінок, швидкість потоку руху крові, дозволить оцінити ризик загрози для здоров'я і призначити правильне лікування.

Illustration

УЗД суглобів

Результативний метод дослідження, що дозволяє визначити причину запального процесу - ультразвукове дослідження суглобів. Діагностику проводять шляхом оцінки стану м'яких тканин, що оточують суглоб, суглобових щілин, поверхонь з кісткових тканин. 
Процедура також дозволяє виявити наявність і кількість зайвої рідини в сумці суглобів. Її призначає лікар-травматолог, ревматолог або невролог для більш точної діагностики захворювання і рішення про оперативне втручання.
Показання для призначення УЗД:● хворобливість суглоба;● набряклість;● зміна форм;● гіперподвіжность;● обмеженість у русі;● дискомфорт після перенесених інфекційних захворювань;● артрити, артрози;● захворювання ендокринної системи;● болю після травм;● кісти Бейкера;● надлишкова вага.Зробити УЗД кульшового суглоба необхідно при болях в поперековому відділі, скутості при русі. В якості профілактики огляд лікарі рекомендують проводити раз на рік пацієнтам після 50 років.

Illustration

УЗД органів черевної порожнини

Для постановки діагнозу захворювань селезінки, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози призначають ультразвукове дослідження черевної порожнини. 
Процедура безболісна, безпечна, тому проводиться дорослим і дітям з метою:● відстеження динаміки перебігу захворювань досліджуваних органів;● постановки діагнозу при наявності гострих запальних процесів;● виявлення метастазів при хворобах онкології;● за приписом програми диспансеризації.Також обстеження необхідно для уточнення розмірів селезінки при деяких проблемах в роботі лімфатичної та кровотворної системи.
За три дні до призначеної дати необхідно:
● Дотримуватися дієти для зменшення газоутворення. Прийом їжі - по 4-5 разів на день приблизно кожні 3-4 години. Віддайте перевагу запеченої, відвареної їжі або приготовленої на пару. Виключіть продукти, що викликають здуття - сирі фрукти і овочі, молоко і молочні продукти, хлібобулочні вироби, алкоголь, газовані напої, солодощі.● Прийняти проносне на рослинній основі при схильності до запорів. Можна зробити очисну клізму в разі, якщо послаблюючий препарат не ефективний, але не пізніше, ніж за 12 годин до проведення процедури.● За призначенням лікаря приймати препарати, що сприяють поліпшенню травлення ( «Фестал», «Мезим») або зменшують газоутворення ( «Симетикон», «Активоване вугілля»).● Зробити УЗД органів черевної порожнини краще вранці натщесерце або в другій половині дня, в останньому випадку можна поснідати до 9 ранку і більше не вживати нічого в їжу. Пити можна негазовану воду в невеликих кількостях.
Точність результатів діагностики залежать не тільки від кваліфікації лікаря і устаткування, але також від відповідального підходу пацієнта в процесі підготовки.

Illustration

УЗД нирок

     Нирки забезпечують хімічний, кислотно-лужний і водно-сольовий баланс в організмі за допомогою функції мочеобразования. Хвороби цього парного органу бувають вродженими і набутими. Ультразвукове дослідження нирок - ефективний метод діагностики захворювань. Він дозволяє на ранніх стадіях запобігти серйозні наслідки проблем в роботі сечовидільної системи.     Не ігноруйте перші ознаки - періодичні болі в області нирок, зверніться до лікаря. Це дозволить не пропустити початок хвороби і своєчасно призначити лікування. 
Зробити УЗД нирок необхідно у випадках:1. болю в області попереку, що з'являються періодично або носять постійний характер;2. підвищений артеріальний тиск особливо в сукупності з головними болями;3. набряклість деяких частин або всього тіла;4. підозра на наявність новоутворень;5. підвищене газоутворення, здуття;6. травми в районі попереку, пошкодження ребер;7. запальний процес;8. гострий або хронічна ниркова недостатність;9. відхилення в аналізах сечі, крові;10. перед і після оперативних втручань на нирках або черевної порожнини.
В результаті проведення обстеження оцінюється стан нирок, сечового міхура, виявити наявність піску, каменів, кіст, побачити наявність запального процесу.
Підготовка до УЗД нирок:● За три доби до дослідження дотримуються дієти. Варто виключити з раціону продукти, які викликають газоутворення - фрукти, овочі, хліб і борошняні вироби. Рекомендується вживати їжу у вареному, запеченому вигляді, приготовлену на пару.● За призначенням лікаря приймають препарати, що знижують газоутворення ( «Еспумізан», відвар ромашки і ін.).● Для сканування сечового міхура протягом години до процедури випивають 2 склянки води і не випорожнюються.● Діагноз ставить лікар-нефролог, спираючись на результати. Він призначає лікування і стежить за динамікою захворювання. При необхідності призначає повторне УЗД з метою контролю.

Illustration

УЗД підшлункової залози

     Для оцінки стану підшлункової та виявлення патологічних змін призначають ультразвукове дослідження підшлункової залози. Цей орган виробляє важливі гормони, серед яких - інсулін і глюкагон. Поступаючи в кровоносну систему, вони регулюють обмін глюкози. Збій в роботі залози викликає цукровий діабет, проблеми з печінкою, іншими органами шлунково-кишкового тракту. Щоб своєчасно виявити проблему, потрібно звернутися до лікаря і пройти комплексне обстеження.
Симптоми, при яких призначають процедуру:● підвищення температури тіла без явних причин;● різка втрата ваги;● підвищене газоутворення, метеоризм;● часті розлади дефекації - запори, діареї, наявність неперетравленої їжі в калі;● жовтяниця;● болю в лівому боці, в області шлунка, підребер'ї;● підозра на гострий або хронічний панкреатит;● при наявності патологічних змін дванадцятипалої кишки або задньої стінки шлунка;● хворобливість в 5-10 см на пупком при пальпації.
Дослідження показує наявність або відсутність новоутворень, кіст, дозволяє побачити розміри і положення органу, проаналізувати структуру тканин.
Підготовка до УЗД підшлункової залози:
1. Дотримуватися дієти, що щадить не менше трьох діб - вилучити з раціону продукти, що викликають в кишечнику газоутворення.2. Не вживати їжу за 12 годин до обстеження.3. Виключити алкоголь, газовані напої.4. В день проведення діагностики відмовтеся від куріння і проконсультуйтеся з лікарем про прийом ліків, щоб не спотворювати результати обстеження.

Illustration

УЗД селезінки

     Для діагностики захворювань елементів кровотворної та лімфатичної системи застосовують безпечний і інформативний метод - ультразвукове дослідження селезінки. Цей орган виконує фільтраційну і імунну функції, а також бере участь в процесі створення крові. Проблеми в його роботі негативно впливають на весь організм, тому важливо звернутися за медичною допомогою при перших тривожних симптомах.
Сканування цього органу проводять в комплексі з дослідженням інших органів черевної порожнини, а також окремо за наявності таких показань:● патології в розвитку органу;● захворювання органів черевної порожнини;● інфекційні захворювання - супутні або недавно перенесені;● раптові гострі кольки в боці ліворуч;● удар, травма, падіння;● хвороби крові;● підозра на наявність кіст, ущільнень або новоутворень.
За три доби до призначеного обстеження пацієнту необхідно дотримуватися принципів дієти, що щадить:● Приймати їжу по 4-5 разів на день;● Виключити продукти, що провокують здуття живота (бобові, свіжі фрукти, хлібобулочні вироби);● Не вживати алкогольних і газованих напоїв. Така підготовка не займе багато часу і не вимагає зусиль, однак допоможе прибрати зайві перешкоди при візуалізації на обладнанні, чим підвищить точність і інформативність дослідження.

Illustration

УЗД печінки

     Печінка - цього орган, що виконує функцію природного фільтра. Він очищає кров і не дає розповсюджуватися токсинів по всьому організму. Безліч чинників чинять негативний вплив, збільшуючи навантаження на нього. Ультразвукове дослідження печінки - сучасний і надійний метод діагностики захворювань і виявлення проблем в роботі органу на початковій стадії.     Сканування за допомогою спеціального датчика проходить безболісно. Процес дослідження дозволяє оцінити її розміри, виявити наявність запальних процесів, новоутворень.
Звернутися за медичною допомогою і зробити УЗД печінки необхідно при появі скарг на:● гіркий присмак у роті;● набряклість обличчя, кінцівок;● підвищене потовиділення;● жовтий відтінок склер в очах, шкіри;● загальна слабкість;● висип, схожа на алергічну, свербіж;● болю оперізуючого характеру;● підвищений артеріальний тиск.Процедуру призначає лікар-гастроентеролог, який за результатами діагностики складе програму лікування.
Підготовка до УЗД печінки Підвищене газоутворення в кишечнику може вплинути на якість зображення під час проведення дослідження. Для отримання більш точних даних пацієнт повинен виключити продукти і напої, що провокують газоутворення з раціону. При прийомі деяких ліків печінка може бути збільшена, тому попередньо пацієнт з лікарем консультується з приводу тимчасової відміни препаратів. Процедура дослідження триває 15-20 хвилин. Вона безболісна, не викликає відчуття дискомфорту, але дає можливість виявити навіть приховані зміни в структурі органу, характерні для початкових етапів захворювань.

Illustration

УЗД жовчного міхура

     Неправильне харчування, зловживання алкоголем, тривале медикаментозне лікування можуть спровокувати збій в роботі організму. Часто саме від цих чинників страждає жовчний міхур - орган для накопичення і концентрації жовчі. Щоб виявити причину його неправильного функціонування, призначають ультразвукове дослідження жовчного міхура.
Процедура дозволяє діагностувати:● холецистит;● водянку;● вроджені патології;● наявність каменів і новоутворень.Також досліджують розміри, зміна в структурі органу. Своєчасне звернення за медичною допомогою підвищує шанси на швидке одужання.
Лікарі рекомендують зробити УЗД жовчного міхура при наявності таких симптомів:● відсутність апетиту, відраза від їжі;● регулярне почуття нудоти;● пожовтіння шкіри;● постійна важкість у животі;● безпричинні болі в області жовчного міхура;● неприємний присмак у роті і часта відрижка.
Показання для призначення діагностики:● надлишкова вага;● хронічні захворювання - холецистит, панкреатит;● харчове отруєння;● тривале лікування медикаментами;● травми внутрішніх органів;● підозра на онкологію;● вроджені чи набуті патології в розвитку органа.Процедура обстеження безпечна, її призначають дорослим і дітям. Вона безболісна і інформативна, однак вимагає відповідальності самого пацієнта.
Для отримання якісних результатів, за три доби до проведення діагностики необхідно виконувати рекомендації:● Відмовитися від гострої, солоної, копченої, смаженої, жирної їжі.● Не вживати продукти, що сприяють газоутворення в організмі.● Виключити газовані і алкогольні напої.● За три години протипоказано куріння і жувальна гумка.● Бажано очистити кишечник природним чином, за допомогою очисної клізми або заздалегідь прийняти проносне на рослинній основі.● Дослідження проводять натщесерце.Ці рекомендації сприяють поліпшенню видимості зображення на апараті, що дає більш чіткий результат для постановки правильного діагнозу і призначення ефективного лікування.

Illustration

УЗД сечового міхура

     Проблеми в роботі сечовидільної системи вимагають комплексного медичного обстеження. Зазвичай ультразвукове дослідження сечового міхура проводять разом з діагностикою нирок, але бувають випадки, при яких його призначають окремо.
Симптоми, при яких потрібно звернутися до лікаря і пройти УЗД:● хворобливість при сечовипусканні;● зміна кольору сечі;● підвищена набряклість обличчя, кінцівок;● сильні регулярні болі в області попереку;● вагітність;● раніше виявлена ​​наявність каменів або ущільнень.
Зробити УЗД сечового міхура дітям і дорослим призначають в якості:● Діагностики захворювань.● Відстеження динаміки перебігу хвороби.● Оцінки ефективності призначеного лікування.● Процедура безпечна і не вимагає інвазії. Її можна повторювати по необхідності без побоювання негативного впливу на організм.
Обов'язкова умова проведення дослідження - ретельна, але не складна підготовка:1. Дотримання триденної дієти без вживання гострого, солоного, жирного, копченого, солодкого і продуктів, що підвищують здуття в кишечнику.2. Останній прийом їжі - не пізніше ніж за 8 годин до процедури.3. За годину до призначеного часу необхідно випити від 0,5 л чистої води без газу, щоб наповнити сечовий міхур. До закінчення процедури слід утриматися від походу в туалет.
УЗ-дослідження показує:● структуру органу;● наявність патологій;● запальний процес і його локалізацію;● наявність піску, каменів;● ущільнення, кісти і новоутворення.Виконуючи ці рекомендації, пацієнт якісно підвищує результат діагностики, що дозволить лікарю призначити більш ефективне лікування.

Illustration

УЗД щитовидної залози

    Орган, який регулює обмін речовин в організмі, називається щитовидною залозою. Він продукує тиреоїдні гормони, від наявності яких залежить розвиток м'язів, кісткових тканин, правильне функціонування серцево-судинної, репродуктивної системи, головного мозку. Збій в його роботі призводить до серйозних захворювань. Ультразвукове дослідження щитовидної залози вчасно просигналізує про можливі проблеми і допоможе призначити правильне лікування.
Симптоми, при яких необхідно пройти процедуру:● надмірна сонливість;● апатія, слабкість, стомлюваність;● зміна маси тіла без видимих ​​причин;● субфебрильна температура тіла (37-38С);● тремтіння пальців, яке неможливо контролювати;● часті зміни настрою, нервозність;● випадання волосся.
Доцільно зробити УЗД щитовидної залози при плануванні вагітності, підозрі на пухлину, а також проходити процедуру раз на рік тим, хто знаходиться в групі ризику:● жінкам після 35 років;● людям, що страждають ожирінням або виснаженням;● після прийому гормональних препаратів.Паращитовидні (околощітовідние) залози розташовуються на задній поверхні щитовидної, відокремлені від неї капсулою і виконують регуляторну функцію метаболізму кальцію. Вони виробляють білковий гормон, що підвищує рівень кальцію в крові. Всі ці залози працюють в комплексі, тому проводиться їх загальне дослідження.
Під час сканування оцінюють такі параметри:● розташування;● будова;● структура;● чіткість і рельєфність контурів;● розміри;● ехогенність;● наявність вузлів, кіст та інших утворень.За результатами дослідження, клініко-лабораторних даних лікар-ендокринолог робить аналіз, на основі якого призначає лікування.

Illustration

УЗД молочних залоз

Для розпізнання різних видів порушень в грудній залозі і її судинах призначають ультразвукове дослідження молочних залоз. Цей вид діагностики дає можливість детально розглянути поточний стан залоз, їх тканин. Процедура не має протипоказань, її можна проводити кілька разів на обмежений період часу для уточнення діагнозу після мамографії, а також для контролю ефективності поточної терапії.    З метою профілактики процедуру роблять не рідше 1 разу на рік для попередження розвитку онкологічних захворювань. Апаратну діагностику призначають, якщо є підозри на мастити, лактостаз, які можуть виникнути через порушення роботи залоз або при попаданні інфекції під час годування.
В обов'язковому порядку лікуючий лікар виписує направлення на дослідження при наявності у пацієнта таких скарг, як:1. ущільнення в молочних залозах;2. збільшені лімфовузли в області пахвових западин;3. втягнуті соски;4. «Лимонна кірка» або лущення грудей;5. хворобливість залоз, особливо в сукупності з підвищеною температурою;6. зміна форми грудей, виражена асиметрія.Також проводять діагностику до і після оперативного втручання, видалення грудей, вживлення силіконових імплантів. УЗД є доступним, інформативним і одним з найбезпечніших методів медичного обстеження. Його використовують в профілактичних цілях і розпізнавання патологічних процесів молочних залоз.

Illustration

УЗД органів малого тазу

За жіночим здоров'ям необхідно постійно і уважно стежити. Звертатися в жіночу консультацію слід не тільки при виникненні тривожних симптомів, але і для регулярних профілактичних оглядів. Іноді звичайного огляду у лікаря-гінеколога недостатньо - необхідно зробити УЗД органів малого тазу. Це найбільш точний і інформативний метод діагностики. Профілактичне обстеження слід проходити не рідше 1 р. на рік.
У гінекології існує два типи УЗД органів малого таза:● УЗД брюшное (трансабдоминальное)● УЗД вагінальне (трансвагінальне / ендовагінальное)
Ультразвукове дослідження органів малого таза виявляє і дозволяє оцінити:● Хвороби органів сечостатевої та репродуктивної системи, які протікають без симптомів;● Функції і анатомічна будова придатків, матки, їх патології;● Розвиток плода (для цього роблять скринінг в кожному триместрі).
УЗД діагностику обов'язково призначають при:● порушення менструального циклу;● безплідді;● болях внизу живота;● підозрі на наявність новоутворень (виявленому на огляді у лікаря-гінеколога);● кров'яних виділеннях з піхви.Також УЗД застосовують при постановці на облік вагітних, для оцінки ускладнень в процесі вагітності, в післяпологовому періоді.
Існують випадки, коли вагінальне УЗД органів малого таза протипоказане:● Пізні стадії онкологічних захворювань з великим ризиком кровотеч.● Дівоча пліва.● Гострі форми запальних процесів слизової.● Якщо у пацієнтки є алергія на латекс, слід попередити про це лікаря, так як процедура має на увазі введення датчика в вагіну з надітим на нього презервативом.
Процедуру проводять на 5-7 день менструального циклу. При певних умовах можна зробити і в інші дні, про що пацієнтові скаже лікар.
Процедура здійснюється в два етапи:1. трансвагинально (з введенням датчика в статеві органи);2. трансабдоминально (без введення датчика).На обстеження потрібно приходити з повним сечовим міхуром, для чого необхідно за годину до процедури випити від 1 л негазованої води. Після того, як трансабдоминальное дослідження завершитися, лікар скаже випорожнитися і повернутися для продовження 2 етапи. Трансвагинальное дослідження проходить на порожній сечовий міхур.
Апаратне дослідження безпечно і може призначатися серійно для відстеження динаміки терапії.

Illustration

УЗД при вагітності 

     УЗД при вагітності мами цінують за зворушливе знайомство зі своєю майбутньою дитиною, а лікарі - за точну діагностику, можливість відстежувати стан і розвиток плода, починаючи з самого раннього терміну.     Ультразвукові дослідження, проведені в перший місяць, дають трохи інформації. Вони підтверджують факт вагітності, маткова вона чи ні, показують почав формуватися плід, але нічого не повідомляють про його стан.     Вже на 5-6 тижні діагностика дозволить встановити точний термін, вивчити наявність вад розвитку плода і можливі ризики для матері.
В окремих випадках лікар може призначити пацієнтці раннє УЗД, якщо у неї:● підозра на позаматкову вагітність;● хронічне захворювання;● раніше були викидні або попередня вагітність складно протікала;● жінку турбують болі внизу живота і кров'янисті виділення.Фактично, до 10 тижні УЗД проводяться пацієнткам тільки за рекомендацією гінеколога.
При нормальному перебігу вагітності лікарі рекомендують обстежитися 3-4 рази.Перше УЗД робимо при показаннях - при затримці на будь-якому терміні.на 11-13 тижні. На цьому терміні у плода вже сформовані внутрішні органи, можна оцінити роботу серця, виключити аномалії розвитку мозку.на 18-20 тижні. Показує розташування плаценти, стан навколоплідних вод, стать дитини. Дозволяє відстежити пороки в розвитку внутрішніх органів і відповідність розвитку плода терміну вагітності.на 30 тижні і більше. Терміни і частоту призначає лікар. Показує стан органів дитини в процесі розвитку, встановлюється положення плода і вибирається спосіб майбутніх пологів.