МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056

УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688

МРТ та КТЛДЦ "Медікум-мрія" Пн.-Нд. з 8:00 до 19:00Телефон: +380678979056

УЗД та консультації лікарівЛДЦ "Доброго здоровʼя" Пн.-Сб. з 8:00 до 19:00Телефон: +380670776688

Компʼютерна томографія у місті Кривий Ріг 

В нашому центрі для виконання КТ використовується апарат експертного класу TOSHIBA Aquilion, який здатний отримувати 64 зріза товщиною 0,5 мм. Пристрій цієї установки дозволяє проводити діагностику пацієнтів з вагою до 140 кг. На цьому апараті можуть виконуватися всі види КТ.

Комп'ютерна томографія ― це високоінформативний сучасний діагностичний метод, завдяки якому стало можливим отримувати високоточні рентгенівські знімки найтонших зрізів досліджуваних об'єктів. Комп'ютерна томографія у Кривому Розі сприяє отриманню максимально детальної картини патології, постановці точного діагнозу та розробці ефективного плану лікування. Результати КТ зокрема важливі при онкологічних і інших небезпечних хворобах. Саме вони дозволяють побачити те, що недоступно при використанні іншої діагностики.
Зрозуміти що таке КТ, допоможе докладний опис принципу отримання знімків. Комп'ютерна томографія дає пошарове тривимірне зображення, чим і відрізняється від рентгенівського знімка. Висока інформативність знімків допомагає візуалізувати найнезначніші відхилення в будові й структурі тканин і органів.
Навіть початкові стадії пухлинного процесу, які не виявляються при проведенні рентгена або УЗД, можуть виявлятися за допомогою КТ. З високою часткою ймовірності визначається злоякісність або доброякісність утворення в онкології. Ризик того, що будь-які новоутворення залишаться непоміченими, в значній мірі виключається, оскільки комп'ютерна томографія перевищує точність рентгена в 10 і більше разів.

 • Види компʼюторної томографії

  Види КТМаксимальна точність і інформативність обстеження КТ забезпечується використанням новітнього томографа експертного класу та високою кваліфікацією лікарів-радіологів. Цей апарат КТ унікальний, оскільки дозволяє отримувати 64 зрізи досліджуваного об'єкта товщиною 0,5 мм. Також технічні можливості томографа дозволяють виконувати замість застарілої лінійної ― сучасну мультиспіральну комп'ютерну томографію та проводити інші види діагностики, що дають більш повну клінічну картину досліджуваної області.
  У нашій клініці для вас доступні наступні варіанти комп'ютерної томографії:● КТ з контрастом ― застосовується для більш чіткого диференціювання органів і новоутворень за допомогою перорального або внутрішньовенного введення рентгеноконтрастних препаратів.● Мультиспіральна КТ (МСКТ) ― під час дослідження застосовується кілька рядів детекторів, завдяки чому істотно скорочується тривалість процедури, а лікар-радіолог може спостерігати за фізіологічними процесами, що відбуваються в організмі пацієнта, практично в режимі онлайн. Виконувана в нашій клініці МСКТ сприяє більш точному дослідженню всіх органів і ділянок тіла, оцінці перфузії не тільки головного мозку (ГМ), але і інших органів.

 • Фахівці центру здійснюють комп'ютерну томографію:

  ● ГМ, кісток черепа;
  ● хребта;
  ● легень;
  ● середостіння;
  ● серця;
  ● кровоносних судин;
  ● органів малого таза;
  ● шиї і горла;
  ● навколоносових синусів;
  ● очних орбіт;
  ● печінки, нирок;
  ● кишечника;
  ● органів грудної клітки, черевної порожнини, ретроперитонеального простору.
  Комп'ютерна томограма істотно розширює діагностичні можливості лікарів багатьох спеціальностей і підвищує ефективність лікування. Однак не варто проводити процедуру тільки на підставі бажання самого пацієнта пройти КТ обстеження, оскільки визначити доцільність виконання тієї чи іншої методики сканування може тільки фахівець.

 • Показання до комп'ютерної томографії

  Онкологічні патології (включаючи метастазування):
  ● головного мозку;
  ● гортані;
  ● щитоподібної залози;
  ● печінки, нирок;
  ● підшлункової залози;
  ● простати;
  ● матки, яєчників;
  ● органів грудної клітки, заочеревинного простору.

  Порушення в структурах ГМ:
  ● пухлинні процеси;
  ● ЧМТ;
  ● патології і травми кісток черепа та місця зчленування черепа з шийним відділом хребта;
  ● артеріовенозна мальформація ГМ;
  ● гострі та хронічні порушення кровообігу;
  ● наслідки запальних процесів, травм: абсцеси, гідроцефалія тощо.

  Патології органів грудної клітки:
  ● інфекції: пневмонія, COVID-19, туберкульоз, пневмоконіози тощо;
  ● порушення кровообігу в легенях;
  ● хвороби бронхів: бронхіт, бронхоектатична хвороба та ін.;
  ● ушкодження, патології грудної аорти, її гілок;
  ● захворювання легень: емфізема, хвороба Бен’є-Бека-Шаумана, екзогенний і зовнішній алергічний альвеоліт тощо;
  ● патологічні стани плеври, середостіння та грудної стінки.

  Патології органів черевної порожнини, ретроперитонеального простору:
  ● патології і пухлинні процеси в печінці та жовчних протоках (як первинні, так і вторинні);
  ● захворювання жовчовивідних шляхів (зокрема візуалізація конкрементів при жовчнокам'яній хворобі);
  ● патології селезінки і наднирників;
  ● патології підшлункової залози;
  ● захворювання та пошкодження нирок і сечовидільної системи;
  ● захворювання, травми та аномії органів черевної порожнини, черевної аорти, ворітної і нижньої вени, а також їх гілок.

  Патології органів малого таза:
  ● патології і травми сечовивідних шляхів;
  ● патології і новоутворення матки і придатків;
  ● аномалії розвитку органів малого таза;
  ● захворювання та пошкодження кісток таза;
  ● патології і травми клубових судин;
  ● пухлини простати.

  Патології хребетного стовпа:
  ● дегенеративні патології: міжхребетні грижі, протрузії;
  ● пухлини, травми і зміни хребетного стовпа після операції;
  ● аномалії розвитку.

  Патології і травми шиї:
  ● травми, захворювання, новоутворення шиї;
  ● захворювання щитоподібної залози;
  ● проблеми з шийними лімфатичними вузлами;
  ● патологічні стани судин шиї.

  Показання до КТ визначаються лікарем після вивчення клінічного випадку, оскільки обсяг дослідження залежить від діагнозу пацієнта.

 • Протипоказання КТ

  ● вагітність;● деякі психічні розлади;● вага понад 140 кг;Обсяг протипоказань визначається лікарем, оскільки в деяких випадках КТ слід проводити за життєвими показниками.
  Протипоказання КТ з контрастом
  ● непереносимість йоду;
  ● ниркова недостатність.
  З обережністю КТ з контрастуванням призначають при декомпенсованому тиреотоксикозі та цукровому діабеті.

 • Підготовка до комп'ютерної томографії

       Дослідження призначається тільки після виключення протипоказань до КТ. Перед проведенням КТ з контрастом обов'язково призначають аналізи крові на креатинін.      Лікар визначає порядок підготовки до комп'ютерної томографії відповідно до досліджуваної області, особливостей клінічного випадку та різновиду сканування. Перед виконанням КТ ви обов'язково отримаєте детальні рекомендації.     Пам'ятайте! Порушення правил підготовки до комп'ютерної томографії може знизити точність результатів.

 • Як роблять КТ?

       Під час процедури КТ пацієнт лягає на стіл комп'ютерного томографа, що потім переміщується в сканер. Якщо необхідно, йому попередньо встановлюють пристосування для введення контрасту. Під час проведення процедури пацієнт знаходиться в кабінеті один, але може спілкуватися з лікарем за допомогою переговорного пристрою. Перед процедурою його попереджають про те, що потрібно лежати нерухомо. При виникненні незвичайних відчуттів після введення контрасту пацієнт повинен повідомити про них лікаря. У більшості випадків вони не є небезпечними і не вимагають припинення процедури.     Після початку сканування комп'ютерний томограф може видавати незначне дзижчання, яке не повинно лякати пацієнта. Рентгенівська трубка обертається в заданому режимі навколо, поки тіло хворого проходить крізь кільце апарату. Лікар спостерігає за проведенням процедури з пультової та при необхідності може попросити пацієнта затримати дихання. Тривалість процедури становить не більше 15 хвилин. 

 • Результати КТ та їх розшифровка

  Розшифровка результатів КТ виконується досвідченими радіологами-експертами. Завдяки високій роздільній здатності нашого передового комп'ютерного томографа можуть виявлятися навіть незначні порушення в структурі тканин і органів. Розшифровку результатів КТ у вигляді письмового висновку спеціаліста, знімків і DVD-диска.

 • Переваги зробити КТ в нашій клініці

  ● Висока точність дослідження.● Розшифровка результатів лікарями-експертами.● Виявлення патологій і пухлин на ранніх стадіях.● Можливість проведення КТ з контрастом, МСКТ● Можливість виконання процедури пацієнтам з вагою до 140 кг.● Висновок КТ згідно з міжнародними протоколами.● Отримання результатів на електронному носії.● Доступна вартість КТ.● Можливість отримання консультації про подальше лікування за результатами КТ у профільного спеціаліста в нашій клініці.